O focení

Na otázky: ,,Pro koho je fotografování určené?‘‘ a ,,Kde se bude fotit?‘‘ Vám mile ráda odpovím ihned.

Focení je určené pro všechny zájemce různých věkových kategorií, kteří se chtějí nechat zvěčnit či vytvořit originální dárek. Můžete ke mně bez obav přijít ať už s Vaší dlouholetou manželkou, krátkodobou přítelkyní, čerstvým přírůstkem či kamarády. Ať už Vám je 15 či 60, budu se snažit Vám vytvořit krásné fotografie, na které se se zájmem budete hledět i za několik let a budete je rádi ukazovat ostatním. Nicméně můžu Vás zachytit třeba i s Vaším  mazlíčkem či mazlíčka samotného. Stejně tak můžeme fotit s nějakým Vaším předmětem, který je pro Vás cenný nebo pro Vás znamená velkou vášeň. Přeci jen fantazii se meze nekladou a všechny Vaše požadavky se budu snažit splnit, pokud to bude v mých silách.

I v případě, že za mnou přijdete s Vaším nápadem, jak se nechat vyfotit, není problém to probrat a Vaši představu zhmotnit. Pokud naopak žádnou vizi mít nebudete, skvěle, budu ráda, když to necháte na mne. A nyní můžeme přejít na samotný výběr místa. V Blansku a okolí mám vyhlídnutých několik míst, vhodné k uskutečnění snímků. Takže na kterém místě budeme fotit? To bude záležet čistě na naší dohodě, a nebo na tématice focení. Možností je zkrátka spoustu, a pokud budete mít i svůj tip na Vaše oblíbené místo, můžeme bez problému fotit tam.

Průběh fotografování

Průběh fotografování není nijak složitý. Po naší vzájemné domluvě se setkáme na domluveném místě, kde můžeme ještě krátce podebatovat (kdybyste s sebou brali více kusů oblečení tak se ještě na místě domluvíme na vhodné kombinaci) a začneme fotografovat. Délka focení se může přibližně pohybovat od 30 minut po 1,5 hodiny, závisle např. na počtu fotografovaných, balíčku, lokalitě nebo na naší domluvě. Po celou dobu, pokud to tedy nebudete chtít jinak, Vás budu korigovat např. jak a kam si stoupnout, ale samozřejmě uvítám i Vaše nápady na pózování, protože přeci jen při focení byste měli být plně uvolněni a měli byste se cítit pohodlně, to je základ, a proto je i mou prioritou u focení především osobní a přátelský přístup z mé strany.

Samotného průběhu se vůbec bát nemusíte. Všichni chceme pěkné fotografie a já nekoušu, takže není potřeba se jakkoliv stresovat. Naopak si myslím, že to může být příjemná věc. Můžete se uvolnit a třeba si i postěžovat na neustále nepředvídatelné počasí.

 

 

Svůj ateliér zatím nemám, nicméně jsem toho názoru, že není potřeba, protože každé roční období se vyznačuje svým specifickým kouzlem. Ale co kdyby jen počasí v den domluveného focení nebylo moudré a stalo by se rušivým elementem při naší práci? Jsme přeci lidé, a pokud nemáte vyloženě zájem se nechat fotit v dešti nebo v jiné povětrnostní katastrofě, tak bychom se v takovém případě domluvili na jiný den, který by vyhovoval oběma stranám.

 

 

Follow by Email
Facebook
Facebook
Instagram